Tofaş sıfır motor fiyatları

Tofaş sıfır motor fiyatları

Tofaş sıfır motor fiyatları

Tofaş ülkemiz sınırlarında varlığını uzun yıllardır sürdüren ve Koç grubu tarafından oluşturan bir markadır. İlk olarak 1968 yılında kurulan firma 2000 yılında son model araçlarını piyasaya sürdükten sonra direkt olarak yedek parça üretimine odaklandı. Firma aynı zamanda birçok dünya markası firmanın Türkiye ayağını da temsil etmektedir.

Bunların arasında FİAT, Alfa Romeo ve Jeep gibi markalar bulunmaktadır. Yıllardır ülkemizde tercih ettikleri araçların başında Şahin, Doğan ve Kartal bulundu. Bu araçlar kuş takımı olarak algılandı ve günümüzde üretimine devam edilmese dahi kullanılmaya devam edilmektedir.

Bunun olmasının en önemli nedenlerinden birisi uygun yedek parça bulunması ve günümüzde her noktada bu tip araçlardan anlayan insanların yer almasıdır.

Bir oto sanayiye gittiğinizde aracınızı rahatlıkla baştan aşağıya yenileme şansınız var. Bu tip araçlarda basit motorlar bulunmaktadır. Neredeyse tüm araçlarda aynı tip motor bulunmakta olduğu için bulunması da daha kolay oluyor.

Günümüzde sıfır Tofaş motoru bulma şansınız yok. Ancak baştan aşağıya parçaları yenilenen ve sıfır ayarında olan motorları bulma şansınız var. Tabi bu ne kadar sıfır bir motorun yerini tutar söylemek zordur. Ancak basit bir motor olduğu için bu da sizin işinizi görecektir. Sıfır motor olarak satılan tüm araç motorlarının aslında toplama olduğunu da belirtmeliyiz. Ona göre işlem yapmanızı da tavsiye ederiz.

Tofaş sıfır motor fiyatları

Bazı modellerde motor kısmında biraz değişiklik yapılsa da genelde bu tip araçların motorları 1.4 veya 1.6 olmaktadır. Bir ikinci el araç motorunu 750 TL ile 1500 TL arasında alabilirsiniz. Tabi almadan önce bu işten anlayan bir motor ustasına baktırmanızı tavsiye ederiz.

Bazen bu tip motorların sorunlu şekilde satıldığı görülmektedir. Sorunlu alırsanız fiyatını ona göre almanız doğru olacaktır. Ardından gerekli bakımı yaptırarak aracınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Baştan aşağıya bir Tofaş motorunun yapılması ise 2 bin TL ile 3 bin TL arasında değişen maliyetleri bulmaktadır. Bu fiyatlar motorun içinde yer alan parçalardan hangilerinin değişeceğine göre değişecektir.

Ne kadar çok parça değişirse talep edilecek ücrette artacaktır. Genelde birçok kullanıcı özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar konforsuz ve güvenlik donanımlarının az olması nedeniyle bu tip araçları tercih etmiyor. Genelde Anadolu’nun küçük kasabalarında yaşayan insanlar ve gençler uygun fiyatları nedeniyle bu tip araçları tercih ediyor.

Bir diğer tercih nedeni de yukarıda söylediğimiz gibi aracın uygun fiyatlara tamir edilmesidir. Basit bir oto sanayisinde bile bir Tofaş aracı baştan aşağıya yenileyecek tüm malzemeleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Şuan piyasa da yer alan diğer markaları hiçbiri için bu durum geçerli değildir. Kısaca söylememiz gerekirse ülkemizde servis ağı en geniş araç filosuna sahiptirler. Yolda kalsanız dahi sizin aracınızı tamir edecek çok sayıda ustayı yakın mesafede rahatlıkla bularak aracın sorununun kısa sürede çözülmesini sağlayabilirsiniz.

48 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. Abi tofaş komple motora reno motoru taksak olurmu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir