Pejo motor fiyatları

Pejo motor fiyatları

Pejo motor fiyatları

Peugeot merkezi Fransa’da bulunan ve yapmış olduğu satın almalar ile giderek büyüyen PSA grup çatısı altında üretilen bir binek otomatik firmasıdır. Motosiklet, otomobil ve bisiklet üretimi yapmaktadır. Marka ilk olarak 1810 yılında kahve değirmeni üretimi yaparak kurulmuştur.

İlk tekerlekli aracını 1830 yılında bisiklet olarak üretmiş 1882 yılında ise ilk otomobilini üretmeye başlamıştır. O nedenle tarihteki en eski otomobil üreticileri arasında yer almaktadır. Firma ismini Armand Peugeot, yani kurucusunun soy isminden almaktadır. Aslan amblemi kullanan otomobil firması modelleri için genellikle rakam kullanmayı tercihe etmektedir. 206, 307, 1007 ve 5008 gibi modelleri piyasa da bulunmaktadır.

Bu marka ülkemizde çok popüler olmasa da gene de alıcısı olmaktadır. Hem dizel hem de benzinli olmak üzere iki farklı otomobil üretimi yapılmaktadır. Dünya standartlarına uygun üretilen motorları ise uzun süre bakım yapıldığında dayanma kapasitesine sahiptir.

Bu araçların en büyük artısı diyebiliriz. Genelde ülkemizde çok bilinmemesi nedeniyle tercih edilmese de önemli bir kalitesi temsil eden otomatik markası olduğunu söyleyebiliriz. Kaliteleri aynı zamanda bakım ve servi konusu içinde gösteriyorlar.

İster parçanın komple değiştirilmesi olsun isterse tamiri konusunda olsun oto sanayilerde size yardım edecek insanlar bulabilirsiniz. Tabi fiyat olarak çok satan markalar kadar uygun olduğunu söylememiz doğru olmaz. Ancak gene de çok ucuz fiyatlar ile karşı karşıya kalmayacağınızı söyleyelim.

Pejo markasına ait motor fiyatları modele göre farklılık gösterebilir. Tamiri genelde daha uygun olsa da firma tamir edilemeyecek şekilde hasar gören bir aracın motorunun yenilenmesini özellikle tavsiye etmektedir.

Bu konuda üretimlerini yaparak yedek parça konusunda sorun yaşanmamasına yardımcı olunmaktadır. Hızlı bir üretim altyapısına sahip olmaları kısa sürede parça teminin sağlanması konusunda bizlere yardımcı olmalarını sağlıyor. Tabi bu fiyatlar size yüksek gelirse tercihinizi çıkma motorlardan yana kullanabilirsiniz.

Çıkma motorlar araba kaza geçirdiğinde hasarı az gören motor kısmının o araçtan alınarak kısa bir elden geçirilerek satılan şekline verilen isimdir. Gerekli bakımı yapılmışsa daha uygun fiyata satılacağı için temin edilerek araca yerleştirilebilir.

Sıfır bir otomobil fiyatının ise 10 bin TL’den başlayan fiyatlar ile satışının yapılmaya çalışıldığını ekleyelim. Bu fiyatlar çok uygun olmamakla birlikte çok da yüksek değildir. Aracın sıfırlanacağını göz önüne alarak bu detayın çok önemli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yani fiyat fayda eğrisine bakıldığında normal olarak karşılaştırılacak fiyat diyebiliriz. Tabi çıkma bir motor bunun yarı fiyatına alınabilir. Bu şekilde alınacak motorlara dikkat edilmesini tavsiye ederiz. İşlemi ise yetkili bir Peugeot servisinde yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Çünkü işini iyi bilen ustalar sökme ve takma işlemlerinde hata yapmayarak aracın ileri de bu değişiklik nedeniyle basit bir hata yüzünden büyük bir hasar görmesini önüne geçeceklerdir.

27 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir