Mercedes servis fiyatları

Mercedes servis fiyatları

Mercedes servis fiyatları

Almanların üretmiş olduğu en kaliteli araba dediğinizde insanların akıllarına ilk Mercedes gelmektedir. Bu firma sadece binek otomobil değil her türlü motor ve araç üretimini de yapmaktadır. Tır, Kamyon, otobüs ve otomobiller arasından istediğinizi yapabilirsiniz. Yüksek kalitede kullanılan parçalar nedeniyle hangi yaş ve modele dahil olursa olsun bu markanın araçlarını uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dünyanın her noktasına yayılan geniş servis ağıyla da bakım konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Ülkemiz içine servis konusunda her şehirde bir servisi mutlaka bulunmaktadır. Tabi kaliteli bakım ve uzun süre kalitenin muhafaza edilmesi için bu servis çok önemlidir.

Her servis bakımı arabanın daha uzun süre kullanılmasına yardımcı olmaktadır. Bunun için şirket tarafından kullanıcılara belirlenen yıl ve kilometre limitleri vardır. Bu konuda dikkatli davranmanız önemle belirtilmektedir. Gelişi güzel servis bakımı yaptırmak ya da buna hiç gitmemek tamamıyla kullanıcı hatası nedeniyle araçta büyük sorun yaşanmasına neden olabilir.

Marka bilinirliğinin diğerlerine göre fazla olması ve kalitesi ile ülkemizde yer edinmesi nedeniyle servis bakım ücretleri de diğer markalara göre biraz daha yüksek olmaktadır. Bu çok önemli değil diye düşünmek aslında mantıklıdır. Çünkü bu bakımlar sayesinde uzun yıllar boyunca aracın büyük bir sorun çıkarmadan kullanılması sağlanmaktadır. Bazı otomobilleri servise götürseniz dahi belirli bir ömrü vardır ve ne olursa olsun o araç bir noktada iflas edecektir. İflasın çok uzun sürmesi nedeniyle yollarda hala eski model Mercedes araçlara sıklıkla karşılaşıyoruz.

Mercedes servis ücretleri 1000 TL’nin altında yapan hiçbir servis noktası yoktur. Örneğin mercedes’in ticari aracı olan Sprinter’a bakım yaptırmak istediğinizde ödemeniz gereken miktar 432 Euro+ KDV olarak belirlenmiştir. Bu da yaklaşık 2.500 TL yapmaktadır. Fiyatların Euro endeksli olması geçen yıl 1500 TL’ye yaptırdığınız bakımın 2500 TL olmasına neden olabilir. Bu nokta çok önemlidir. Firma bu konuda çizgisini ne olursa olsun bozmuyor. Genellikle tüm servis noktalarında yapılan işlemler standart olduğu için alınacak bakım ücreti de aynı olmaktadır.

Ancak farklı bir sorun yaşandığı taktirde bunu belirterek servis fiyatının ücretinin üzerine ekleme yapılmaktadır. Tavsiyemiz ne olursa olsun yetkili bir Mercedes servisine ne olursa olsun gitmeniz olacaktır. Çünkü marka bu konuda çok titiz davranıyor. Güçlü yapısı ve motor aksamının bozulmasına izin vermek istemiyorlar. İşten anlamayan bir usta bakım yapıyorken eksik parça takabilir ya da işlemi doğru şekilde yapamazsa daha büyük bir sorunun yaşanması muhtemel olacaktır. Servise gitmeden önce mutlaka randevu almanız gerekiyor. Bu işlem sayesinde bakım için gittiğinizde fazla sıra beklemeden işinizin kısa sürede halledilmesine imkan tanınmış oluyor.

23 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir