Fiat servis ücretleri

Fiat servis ücretleri

Fiat servis ücretleri

Bir İtalyan markası olan Fiat ülkemizde uzun yıllardır en çok satış yapan araba firması olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle binek araçlarda uzun süredir liderliği kimseye kaptırmıyorlar. Bu duruma farklı şeylerine neden olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle araçların ülkemiz şartlarına uygun şekilde hazırlanmasını gösterebiliriz. İkinci olarak fiyat bakımından aynı segmet içinde olan rakiplerinin biraz daha uygun olduklarını da ekleyelim. Bu iki detayın yanı sıra yaygın servis ağının da eklenmesi araçların tercih edilmesinin başlıca nedenleri arasında sayılabilir. Eğer sizde bu araçlardan tercih etmişseniz yaptırmanız gereken periyodik bakımlar ve bunlar için servislerin istediği ücretler bulunduğu ekleyelim. Bu konuda size bilgi vermeye çalışacağız.

Fiat Periyodik Bakım Nasıl Yapılır?

Fiat marka aracınızı bakım için servise götürdüğünüzde servis görevlisi siz daha bir şey söylemeden yüz farklı nokta için aracınızı kontrol etmeye başlayacaktır. Biz genelde yağ, su, filtre ve bazı detayların bakımının yapıldığını düşünürüz. Ancak bakım çok geniş bir yelpazede yapılmaktadır. Dizel, Benzinli ve LPG’li araçlar için farklı bakımlar ve bakılacak noktalar bulunmaktadır. Boya kontrolü, elektrik cihazların kontrolü, yakıt sistemleri kontrolü ve lastik kontrolleri yapılmaktadır. Bunların tamamını öğrenmek için firmanın sitesine giderek periyodik bakım tablosuna bakabilirsiniz. Burada hangi araç için hangi bakım kilometresinde ne gibi bakım çalışmaları yapılacağının açıkça belirtildiğini sizlerde rahatlıkla görme şansınız bulunuyor.

Bakımlar için belirlenmiş kilometre aralıkları ve yılları bulunmaktadır. Sıfır olarak aldığınız bir araç için periyodik bakıma 40 bin km olana kadar gelmenize gerek yoktur. 2 yıl içerisinde bu kilometreyi yapmazsanız gene de gelmeniz ise şarttır. Bu bakım için EGEA’yı getirdiğinizi düşünelim. 1.3 motor gücüne sahip araba için ilk bakım ücretiniz 2 000 TL olacaktır. 5 yıl ve 100 bin km bakımı içinse geldiğinizde ise ödeyeceğiniz miktar 5000 TL’nin üzerinde olacaktır.

1.6 m.jet 120 beygir bir EGEA için il periyodik bakım ücreti 1647 TL olarak belirlenmiştir. 5 yıl veya 100 bin km bakımı içinse 4200 TL ödemeniz gerekiyor. Bu fiyatların içerisinde KDV dahil olduğunu ekleyelim. Ayrıca unutmadan bunların tavsiye edilen fiyatlar olduğunu ekleyelim. Beklenmedik bir değişiklik yapılırsa sizden alınacak ücret içinde artış olacağını belirtelim.

Servise götürmek veya periyodik bakımı yaptırmak aynı şeyler değildir. Bunu unutmamanız gerekiyor. Bunu şu şekilde anlatabiliriz. Bir hastalık nedeniyle doktora gitmek veya genel kontrol yaptırmak için gitmenin farklı olması gibi bir şeydir. 5 farklı periyodik bakım vardır. Bunlar yıllara ve kilometreye göre sıralanmıştır. Bu bakım sayesinde aracınızın ömrü uzayacak ve daha uzun bir süre sorunsuz olarak aracınızı güven ile kullanma şansınız olacaktır. Koruyucu ve aktarılabilir olması sistemin en büyük artısı olarak karşımıza çıkıyor. Kalitenin sağlanması için bu bakımların mutlaka eksiksiz bir şekilde yapılması gerektiğini de ekleyelim.

25 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir