Motosiklet air süspansiyon fiyatları

Motosiklet air süspansiyon fiyatları

Motosiklet air süspansiyon fiyatları

Motosiklet kullanımı ülkemizde son yıllarda önemli bir artış gösterdi. Özellikle gençler arasında bu konuda büyük bir artış olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Tabi bu artış ile birlikte motosikletlerini kendileri uygun bir şekilde modifiye etmek isteyenlerde ortaya çıkıyor. Ülkemizde ki motosiklet kullanıcılarda çok sık görülen bir durum olmasa da oran giderek artış göstermektedir. Özellikle süspansiyon sistemlerinde değişiklik yapmak isteyenlerin sayısı artmaktadır. Air süspansiyon olarak bilinen bu sistemleri birçok kullanıcı motosikletine taktırmak istiyor. Tabi tercih edilecek parçaya ve ya kaliteye göre bu parçaların da fiyatları artmaktadır. Bu sistemin ne olduğunu bilmeyenlere kısaca air süspansiyonun ne olduğundan bahsetmeye çalışacağız.

Daha çok yurt dışında ki kullanıcılar tarafından tercih edilen havalı süspansiyon olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz bir sistemdir. Süspansiyon sistemlerinin hareket hali dışında istenmesi halinde aşağı ve yukarı doğru kaldırılıp indirilmesine yardımcı olan bir sistemdir. Kullanıcı için kendini ifade etmek için herhangi bir artısı bulunuyor demek yanlış olacaktır. Ancak farklı bir görünüm yakalamak isteyenlere güzel bir gösteri sunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. İşlem bir düğme yardımı ile kendiniz basit bir şekilde yapma şansınız var. Dediğimiz gibi bu herkes tarafından tercih edilen bir sistem değildir. Bunun yanı sıra fabrikasyon alma şansınız yok. Hiçbir motosiklet firması bunu size sağlamıyor. Kendiniz alarak iki tekerlekli aracınıza takmalı ya da taktırmalısınız.

Bu parça hakkında bilinmesi gereken çok sayıda küçük detay bulunuyor. Bu detaylara bakarak sistemin fiyat aralığını da net bir şey söylemek mümkün değildir. İyi bir parça ile idare eder bir parça arasında tercih yaptığınız da sizde net bir fiyat belirlemiş olursunuz. Küçük güce sahip motorlar için fiyat 250 TL olarak sınırlanmaktadır. Bu fiyat aralığında bir tercih yapabilirsiniz. Harley Davidson veya BMW gibi motorlar için bu sistemi tercih ederseniz fiyatların daha yüksek olacağını ekleyelim. Tabi bu tamamen sizin özel bir tercihiniz ile belirlenecek bir detay olacağı için sorunsuz bir kullanım için kaliteli bir parça tercih etmek daha mantıklıdır.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu parça tamamen kişisel kullanım nedeniyle takılmaktadır. Motosiklet tamircilerine veya yetkili bayilere giderek bu parça hakkında ve fiyatı hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Eğer gene de değiştirmek isterseniz kararınızı bu detaydan sonra vermeniz daha mantıklı olacaktır. Birçok insan bilinçsiz bir şekilde bu değişimi yaptığı için sorun yaşayabiliyor. Bu sorunu yaşamamak için dikkatli bir şekilde hareket etmeniz faydalı olacaktır.

Motorsiklet Air Süspansiyon Nasıl Yapılır Videosu

30 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir