Ford transit komple motor fiyatları

Ford transit komple motor fiyatları

Ford transit komple motor fiyatları

Dünyanın ilk arabasını üreten Amerika menşeli firma Ford’un ülkemizde satmaya başladı ilk ticari araçlarından birisi olan Transit modeli 2015 yılında 50 yaşını kutladı. Uzun yıllardır yollarda yer alan bu model hala geçerliliğini korumaya devam etmektedir. Bu noktada piyasa da en iyi model olarak kabul edilmesi doğaldır.

Bunun farklı nedenleri vardır. İlki bilinirliği çok fazla olan bir markanın sunduğu bir araç olması ikincisi ise iyi hazırlanmış servis hattı nedeniyle tercih edilmektedir. Tabi uzun yıllar dayanıklı olması ve bizim Anadolu yollarımıza uygun bir yapıya sahip olması tercih nedenidir. Bu araçlar uzun kilometreler boyunca motorları dayanabilecek şekilde üretilmektedir.

Bir Ford Transtit’in motorunun hasar görmesi çok kolay değildir. Ancak kullanıcı hatası ve fabrika tarafından ön görülen kilometreye ulaşıldığında motor ister istemez iflas edecektir. Bu durumun daha erken yaşanmasına genelde kullanıcı hataları neden olabilir.

Aracın bakımlarının yaptırılmaması, susuz ve yağsız kullanmak ile gereksiz yere motorun zorlanması bu parçanın erkenden iflas etmesine neden olabilir. Bu ön görülebilir bir durumdur. Çünkü egzsos kısmından çıkan dumanın rengi değişecektir.

Siyah duman motorun bitmeye yakın olduğunun bir işaretedir. Bu noktadan itibaren her an yolda kalabileceğinizi unutmayın. Yapmanız gereken iki şey olduğunu hatırlatalım. Ya motorun tamir ettireceksiniz ya da sıfır bir motor olarak arabaya yerleştireceksiniz. Bu ikisinden birisini tercih etmeniz gerekiyor.

50 yıllı aşan bir araç olduğu için tercih edeceğiniz motorun da yaşına ve modeline göre farklılık göstereceğinizi ekleyelim. Kısaca bir örnek ile bunu size aktarmaya çalışalım. 2010 ile 2017 yılları arasında üretilen Ford Transit araçlarda 2.2 Dizel motor Turbo’lu olarak sunulmaktadır. Bu yaşlar arasında bir araca sahipseniz sizde bu motorun sıfırını tercihe etmelisiniz.

Transit komple motor fiyatı 13.000 TL’yi bulabilmektedir. Sandık motor olarak kabul edilen motor türüdür. Bunun ikinci elide bulunmaktadır. Yani bir transit’in içinden alınarak tamir görmüş bir motor tercihini de yapabilirsiniz. Tabi bu tercihin çok da sağlıklı olmasını beklemeniz yanlış olacaktır. Dikkatli bir tercih yapmaya çalışın.

2001 ile 2008 yılları üretilen araçlarda yer alan 2.4 motor kapasitesine sahip 130 beygir gücünde Transit motor fiyatı 12.000 TL’dir. Bu aracın yaşı düştükçe değişen bir fiyattır. 1990 ve altı Transitler için bu fiyatlar 2.000 TL’ye kadar düşebilir.

Aracınızın yaşı ve modeline göre komple motor fiyatlarının da değişeceğini ekleyelim. İyi bir performans almak ve zor bozulmasını istiyorsanız dikkatli bir sürüş yapmanız öncelikli amacınız olmalıdır. Eğer gende motorunuzu koruyamıyorsanız size tavsiyemiz komple motor almanız olacaktır. 2015 model üstü bir araç için bu çok önemlidir.

2000 altı araçlar içinse tercihini farklı yönden yana kullanabilir ve motorun rektifiyesini yaptırabilirsiniz. Komple motor almadan piyasayı daha iyi araştırırsanız daha uygun fiyatlara alım gerçekleştirme şansınız var.

15 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir