Şahin jant fiyatları

Şahin jant fiyatları

Şahin jant fiyatları

Tofaş firmasının üretmiş olduğu kuş serisi olarak tanımlanan doğan, şahin ve kartal üçlüsünün en çok tercih edenlerinden birisi olan şahin isimli modellere ülkemizde çok büyük ilgi gösterilmektedir.

Özellikle gençler arasında bu arabalar alınarak modifiyeden geçirilmekte ve farklı bir tarz kavuşmaktadır. Bu işlem esnasında en çok dikkat çeken noktanın jant olduğunu söylememiz doğru olacaktır.

Bu araçların görünümünü tamamlamak için özellikle seçilen parçalardır. Genelde şahin markasında lastiklerde normal kapak vardır. Orijinal üretiminde dahi çelik jant yoktur. Hepsi kapaklıdır. Dediğimiz gibi bu parça dışarıdan alınarak yenilenmesine çok ilgi gösterilmektedir. Tabi bunun da belirli bir maliyeti vardır.

Bu parçaların neden tercih edildiğini söylemiştik. Alınmak istenen marka kullanıcının görüşünü yansıtması için özenle tercih edilmektedir.

O nedenle bir Şahin jantı olarak kendi sanat kaygınızı ve estetik anlayışınıza uygun bir parça tercih etmelisiniz. Yedek parça piyasasında çok sayıda farklı modelde jant bulunmaktadır. Genelde fiyat aralığı 100 TL ile 500 TL arasında tane başına değişmektedir.

Bu alacağınız modelin herhangi bir işlem görüp görmediğine ve hangi element kullanılarak yapılıp yapılmadığına göre değişebilir. Bu konuda çok sayıda seçenek olması kafanızı karıştırabilir gibi dursa da aslında yapmış olduğunuz modifiye işlemine uygun olarak bir parça tercih etmenize uygun fırsatta sağlanmaktadır. Kapak yerine jant aracın tüm havasının değişmesine neden olur.

İkinci El Jant Alınır mı?

Şahin marka arabanınız var ve buna uygun ikinci el jant almayı kafaya koydunuz. Bunu konuda öncelikle almamanızı önermeyiz demeyelim. Ancak dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Jantlar genelde sorun yaşamaz ancak büyük bir kazaya karışıp tamir gören jantları almamanızı tavsiye ederiz.

O nedenle jant’ı almadan önce her noktasını iyice incelemenizi tavsiye ederiz. Eğer bir noktasında kaynak görürseniz almamanızı tavsiye ederiz. Çünkü kaynak genelde kırılma ve ya çatlama durumlarında tamir için yapılan bir durumdur.

Buna dikkat etmelisiniz. Böyle bir tamire sahip olan jantların yolda eğilme durumu size ciddi bir kaza yaptırabilir.

O nedenle güvenmediğiniz insanlardan ikinci el jant almamanızı tavsiye ederiz. Ancak gene de sıfır jant almanız önceliğiniz olmalıdır. Bu konuda dediğimiz gibi birçok alışveriş sitesi size yardımcı olabilir.

Unutmadan ekleyelim çok güzel modeller ararsanız ve orijinal parçaların takımı 1000 TL’yi bulabilir. Tercihinizi yaparken buna da dikkat etmeniz gerektiğinin farkında olduğuna eminiz. Alışveriş sitelerinden alabileceğiniz gibi oto sanayilerde sadece bu parçaları satan insanlar bulunmaktadır.

Tercihinizi yapmadan önce aracınıza uyup uymadığına ve fiyat değer bakımından ne kadar güzel olduğunu incelemenizi tavsiye ederiz. Genelde orijinal parçaların daha yüksek değer gördüğünü ve insanların çok da talepkar olduğu parçalar olduğunu ekleyelim. Sizde bunları tercih ederseniz yüksek miktarda ödeme yapabilirsiniz.

13 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir