Hyundai accent sıfır motor fiyatları

Hyundai accent sıfır motor fiyatları

Hyundai accent sıfır motor fiyatları

Hyundai ülkemizde tercih edilen araba markalarından birisidir. Kore merkezli olarak kurulan şirket’in merkezi Seul’da yer almaktadır. Ürettiği araçlar arasında Accent modeli en uzun süredir üretilenlerden birisidir. 1994 yılında ilk Accent yollara çıkmıştır. O günden günümüze küçük sınıf araçlar arasında yerini sürekli olarak almayı başarmıştır. Günümüzde Accent Era olarak isimlendirilse de bunun devamı olduğunu söyleyelim.

Accent modeli 1994 ile 2008 arasında dört nesil olarak üretilmiştir. Birinci nesil 1994 ile 2000 arası, ikinci nesil 2000 ile 2006 arasında, üçüncü nesil 2006 ile 2012 yılları arasında üretilmiştir. Günümüzü de kapsayan dördüncü nesil Accent ile 2012 yılından bu tarafa üretilmektedir. İnceleme yaptığımızda firma bu yıl sonunda beşinci nesil modeli piyasaya çıkarabilir. Çünkü diğer nesillerin tamamı 6 yılda bir değişikli göstermiştir.

Accent Motoru

Dört nesil olarak piyasa da yer alan Accent’ler için üç farklı motor seçeneği bulunmaktadır. Bunlar 1300 cc, 1500 cc ve 1600 cc olarak sunulmaktadır. 70 beygir, 92 beygir ve 150 beygir güçlerine sahipler. Tabi bu motorların her nesin değiştiğinde rektefiye olduğunu yani firma tarafından yenilenerek yeni kasaya uygun hale geldiğini söyleyelim. Tabi buda araç motorunun daha güçlü bir hale gelmesi anlamına gelmektedir. Her motorlu taşıtta olduğu gibi bunun da motorunun belirli bir dayanma süreci bulunmaktadır. Ancak ne olursa olsun günün birinde motor iflas edecektir. Bu durumda aklınıza ilk olarak motor fiyatları gelecektir. Bu konuda 2018 yılı itibariyle ortalama motor fiyatları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Hyundai Accent Motor Fiyatları

Öncelikle tercih edeceğiniz motor türüne göre fiyatlarının farklı olacağını ekleyelim. Örneğin çıkma bir Accent motoru tercih ederseniz fiyat aralığının 2000 TL ile 5000 TL arasında değişeceğini ekleyelim. Ancak ben bu araca bineceğim o nedenle sıfır bir motor almak isterim de diyebiliriz. Burada cebinizden daha yüksek bir para çıkacağını hatırlatalım.

Ülkemizde giderek artan bir servis ağları olsa da bazen çok yeterli olamıyorlar. Buna rağmen tercih oranı giderek artan bu modeller için sıfır motor almak istediğinizde ödemeniz gereken fiyat 7000 TL ile 10 bin TL arasında bir ödeme yapmanız gerekiyor. Bu fiyatlar size ağır geliyor gibi dursa da sıfır bir arabaya binmek ve arabanızı satmadan daha uzun süre ondan faydalanmak istiyorsanız en doğru tercih bu olacaktır. Tabi motor değişimini yetkili serviste yaptırmanız en mantıklı tercih olacaktır. Gelişi güzel değişim yaptırmak çok doğru olmaz. Çünkü bu tür arabaların motorlarında çok sayıda yardımcı parça vardır. Eğer bu parçalardan birisi eksik bağlanır veya bağlanması unutulursa bu sorunun büyümesine neden olabilir. O nedenle dikkatli bir şekilde hareket ederek işinde uzman olduğuna emin olduğunuz insanlardan bu değişimi yapmalarını talep edebilirsiniz. Ya da Hyundai yetkili servisine giderek işlemin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

37 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir