Renault yetkili servis bakım fiyatları

Renault yetkili servis bakım fiyatları

Renault yetkili servis bakım fiyatları

Renault marka olarak ülkemizde en çok satış yapılan otomobil firmalarının başına gelmektedir. Uzun yıllardır ülkemizde bulunan bu marka o nedenle bizim gibi insanlar tarafından da benimsenmiştir. Birçok modeli de ülkemizde üretildiği göz önüne alınarak bu marka hakkında çok sayıda merak edilen soru da ortaya çıkmaktadır.

Bu sorunların başında yetkili servislerde uygulanan bakım maliyetleridir. Bu maliyetler aracın yaşına, modeline ve gerekli bakımına göre farklılıklar göstereceğini söylememize gerek yok. Tabi gereksiz bir parçanın değiştirilerek bakım maliyetinin arttırmaya çalışan servis elemanlarını hiçe sayarsak genelde sabit bir fiyat aralığı vardır. Özellikle yeni çıkan modellerde bu durum sabittir. Ekstrem durumlarda fiyata ekleme yapılmaktadır.

Basit bir servis bakımı için alınacak fiyatların modele göre ne olacağı hakkında sizlere topladığımız fiyat aralıklarını paylaşmaya çalışacağız. Fiyatları paylaşmadan önce eklememiz gereken önemli bir detayda dizel araçların bakım maliyetinin benzinli araçlara oranla daha yüksek olduğunu belirtelim. Bu çok önemlidir. Yani aşağıda sizinle paylaşacağımız fiyatlar arasında yüksek olanların dizel araçlar için olduğunu unutmayın.

  • Clio 1.2 ve 15 Servis bakım fiyatı 239 TL ile 325 TL,
  • Megane 1.2, 1.5 ve 1.6 servis bakım fiyatı 299 TL ile 375 TL,
  • Fluence 1.5 ve 1.6 servis bakım fiyatı 225 TL ile 325 TL,
  • Megane 2, 1.4, 1.5 ve 1.6 Servis bakım fiyatı 239 TL ile 259 TL,
  • Kadjar 1.2, 1.5 ve 1.6 servis bakım fiyatı 239 TL ile 350 TL,
  • Megane 3 1.5 ve 1.6 servis bakım fiyatı 249 TL ile 325 TL
  • Talisman 1.5 ve 16 servis bakım fiyatı 299 TL ile 375 TL arasında değişen ücretler ile yapılmaktadır.

Bu standart bir bakım için istenilen fiyat aralıklarıdır.

Standart bir servis bakımında ne yapıldığını bilmeyenler için yapılacak olan değişimler hakkında bilgi verelim. Öncelikle motor yağı değişimi yapılmaktadır. Dizel araçlarda bu değişim esnasında partikül özelliklerine de bakılmaktadır.

Yağ filtresi, hava filtresi ve polen filtresi değiştirilecektir. Dizel araçlarda mazot filtresi de değiştirilecektir. Bu parçalar basitçe aracınız için yapılacak basit değişikliklerdir. Bu değişikler aracın ana parçalarının daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Bunun yanında sizden alınacak işçilik ücreti ile birlikte ortaya bu fiyatlar çıkmaktadır.

Tabi belirttiğimiz gibi yaşanabilecek bir sorunu önceden tespit etmek mümkün değildir. Birçok servis böyle bir durum konusunda kullanıcılara uyarmak ve gerekli değişikliği önceden yapabilmek için ücretsiz veya ücretli olarak checkup yaparak motor hakkında net bir bilgi ortaya çıkaracaktır.

Bu çok önemlidir. Çünkü bu işlem yapılarak o an hasar çıkarma potansiyeli çıkarmayacak gibi duran parçanın geleceği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Servise gitmeniz her zaman firmalar tarafından tavsiye edilmektedir. Bu bakımı yaptırmak için servisiniz ile önceden iletişime geçerek randevu almak işleminizin hızlı bir şekilde yapılmasına yardım edecektir.

17 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir