Koltuk yüzü değiştirme ne kadara mal olur

Koltuk yüzü değiştirme ne kadara mal olur

Koltuk yüzü değiştirme ne kadara mal olur

İnsanların araba ile olan ilişkileri arttıkça koltukların rahatlığına da önem vermeye başlandı. Deri koltuklar, ısıtmalı koltuklar ve uzun yollarda insanların yorulmasını engelleyecek koltuk tasarımları ortaya çıkmaya başladı. Arabanın iç kısmında bulunan koltukların önemi büyüktür. Ancak araba ile seyahatler uzadıkça içinde yaptığımız hareketlerde değişiyor.

Yemek yiyoruz, bir şeyler içiyoruz ve ya sigara içiyoruz. Bu sağlıksız bir hareket olsa da yolculuklarda çok fazla sigara tüketiliyor. Bu durum nedeniyle de koltuklarda yanık ve içeceklerin dökülmesi ile oluşan izler oluşabiliyor. Günümüzde bu tür durumlar için hizmet vere koltuk yüzü tamircileri bulunuyor. Rahatça işlem yapabilmek için hizmet veriyorlar.

Genelde araba kullanıcıları bununla başa çıkmak için koltuk kılıfı satın almayı tercih ediyor. Bu sayede zararlı maddelerin koltuğun orijinal yüzeyine değmesinin önüne geçiliyor. Tabi bunları kullanmayanlar için sigara yakınları veya ter nedeniyle oluşan izler araçta yer edinebiliyor. Bu durumları gidermek için araç koltuklarının kılıflarını baştan aşağı değiştirebileceğiniz gibi sadece belirli bir parçayı da değiştirme şansınız var.

Günümüzde bu konuda koltuk tamiri anlamında ülkemizin bölgenin en gözde ülkelerinden birisi olduğu görülüyor. Tüm fabrikasyon üretim kumaşların dahi bulunduğu sektörde en ufak bir hasar kalmadan değişim yapılıyor. Bu da araçların kalitesinin artmasını sağlıyor. Tabi bu aklınıza hemen maliyetini getirecektir.

Koltuk Kılıf Tamir Maliyeti?

Tek bir sigara yanığından dolayı koltuğunuzun tamir görmesini istiyorsanız sadece dikişler içinde kalan bölgeyi değiştirebilirsiniz. Bu bölge el içi kadar bir yeri kapsıyorsa ortalama değişim ücreti 50 TL ile 75 TL arasında değişecektir. Komple tek bir koltuğun dış kaplama maliyeti ise 250 TL ve üzeri olabilir. Burada farkı yaratan kumaşların kalitesi olacaktır. Yüksek kalitede bir kumaşa sahip koltuk kaplaması isterseniz otomatik olarak maliyette yükselecektir.

Unutmamanız gereken gerçekten işini bilen bir ustaya gitmek olacaktır. Ustalar bu tür işlemleri doğru şekilde yaparak sorunsuz kullanım şansı sunmaktadır. Her oto sanayi de bu ustalardan mutlaka bulunduğunu ekleyelim. Birkaç tavsiye aldığınız ustaya gitmek mantıklı bir tercih olacaktır. Şundan emin olabilirsiniz ki işini bilen bir usta sizlere sorunsuz bir hizmet sunacaktır.

36 Beğenmekten Vazgeç

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir