Tofaş conta fiyatları

Tofaş conta fiyatları

Tofaş conta fiyatları

Tofaş markası ülkemizin en çok bilinen araç markalarının başında gelmektedir. Uçan hayvan serisi olarak piyasa da yer alan şahin, doğan ve kartal modelleri ülkemiz de özellikle de Anadolu’da günümüzde hala değerini korumaktadır.

Birçok konfor eksikliği olan bu tür araçlara talep hala çok yüksektir. Bazı modellerinin klimalı araçlar ile yarış ettiği görülmektedir. Tabi bunun farklı nedenleri vardır. Öncelikle tamir ve bakım konusunda çok uygun fiyatlara işlem yapılabilmesidir. Araç bozulduğunda yoldan geçen birisi dahi size bu konuda yardım sağlayabiliyor. Bilinirlikleri çok fazla olduğu için popüler olarak hala otomobil piyasalarında ki yerlerini korumaya devam ediyorlar.

Tofaş Yedek Parça

Tofaş firması aslında Fiat’ın ülkemizde kurulu vaziyette bulunan bir yan kuruluşudur. 2000’li yılların başı itibariyle bu araçların ülkemizde üretimine son verilmesine rağmen hala kullanıldıkları için yedek parça ihtiyaçları hala devam etmektedir. Bu ihtiyaçları karşılamak içinde üretim devam ediyor. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi hem tamiri hem de yedek parçaları uygun fiyatlara temin edilebiliyor.

Motor kapağının içinde yer alan contanın komple set halinde fiyatı 20 TL ile 85 TL arasında değişiyor. Bu contanın tek parça ile takım halinde satıldığı fiyatlara göre değişiklik gösteriyor. Tabi alacağınız parçanın kalite seviyesinin de fiyata etki ettiğini görülmektedir. Ancak ne olursa olsun yeni otomobil parçalarına nazaran çok uygun oldukları bir aşikardır.

Sadece bu parça için değil genel olarak aracın motorunun baştan aşağıya yeniden yapılması da çok uygun olmaktadır. Komple bir tofaş aracının motorunun tamiri parça değişikliğine göre 2 bin TL ile 3000 TL arasında değişmektedir.

Çok uygun fiyata yeni bir motora sahip olma şansınız var. Bununla birlikte tamir süresi de çok kısadır. Birkaç gün içerisinden eskisinden daha iyi bir şekilde teslim edilme şansları vardır. İşte bu tip araçların hala tercih edilme nedenlerinin en önemli etkisi bu noktadır. Bir sorun yaşandığında basit bir oto sanayiye giderek kolayca tamirini yaptırabilirsiniz. Ancak yüksek model bir aracın bakımını dahi her yerde yaptıramazsınız.

Bu uygunluk bazı handikapları da beraberinde getiriyor. Bu tür araçların hiçbirinde airbag, abs ve otomatik cam gibi özellikler bulunmuyor. Motor kapasiteleri aynı zamanda çok düşüktür. Güvenlik açısından sınıfta kaldıklarını söylemek çok doğrudur.

Aklı ve mantığı yerinde olan hiçbir otomobil kullanıcısının tercih etmemesi gerekenlerden birisi olmalıdır. Çünkü en ufak bir kaza anında dahi sizi bu kazanın darbelerinden koruyacak ekipmanları içinde barındırmıyor. Ayrıca rahatlık açısından basit bir klima düzeninin dahi arabalarda yer almadığını söyleyebiliriz.

Tek avantajları her yerde tamirinin yapılması ve uygun fiyatlara alınıp satılmalarıdır. Bu hızla gidilirse yakın gelecekte onların da antika araba sınıfında yer alacaklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

20 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir