Sandık motor fiyatları

Sandık motor fiyatları

Sandık motor fiyatları

Motor bir arabanın kalbidir. Kullanıcının onu çok dikkatli kullanması gerekmektedir. Yağını suyunu ve diğer parçaları sürekli temizlemeli büyük bir sorun olmasının önüne geçmelidir. Ancak sorun olduğunda yapılacak bazı işlemler vardır.

Motorun artık gerekli çalışmaması durumunda motor sıfırdan yapılabilir, rektefiye yapılır ya da tüm motor değiştirilir. Motorun değiştirilmesi genelde tercih edilebilen bir durum değildir. Çünkü sağlıklı bir motoru genelde üreticiden almak gerekmektedir.

Bunun da maliyeti daha yüksek olduğu için tercih edilmemektedir. Ancak genelde birçok insan sandık motorun ne olduğunu tam olarak bilmemektedir. Öncelikle bunun ne olduğunu sizlere açıklamaya çalışalım. Ardından verim ve fiyat bakımından incelemelerimizi aktaralım.

Sandık Motor Nedir?

Bu tip motorlara sandık motor denmesinin tek bir amacı vardır. O da motorun yeni arabaya takılmak için geldiğinde kapalı bir kutu ile gelip ikinci el bir araca monte edilmesinden kaynaklanmaktadır. Sandık motor sıfır motora verilen halk dilinde ki bir isimdir.

Üretici firma tarafından gerektiğinde kullanılması amacıyla marka ve modele göre üretilen tüm motorlara verilen isimdir. Aracınızın motoru çalışamaz ve tamir edilemez bir hale geldiğinde bu yöntem mecburiyetten tercih edilmektedir. Ancak bu durum çok nadir yaşandığı için konu hakkında genelde insanların pek fikri yoktur. İyi mi kötü bir tercih mi tercihi her zaman yapılmaktadır.

Ancak öncelikle eklememiz gereken sıfır bir motorun kötü olması ihtimali yoktur. Şöyle anlatmak gerekirse tamir görmüş bir telefon mu almak istersiniz yoksa donanımı baştan aşağıya yenilenmiş bir telefon mu istersiniz.

Sıfır motorun performansını 2010 model bir araçta yaşamak kadar güzel bir şey olamaz. Tabi bu tercih kolayca yapılamamaktadır. Çünkü genelde araç motorları sorun halinde bir ön inceleme yapılarak hasar tespiti yapılmaktadır.

Bin ve 2 bin TL arasında tamir edilebilecek bir motora 5 bin TL vererek sıfır bir motor almak çok da mantıklı değildir. Tabi bu günümüzde halk tarafından sıklıkla tercih edilen 30 bin TL’nin altında ki araçlar için geçerli fiyatlardır.

Lüks markalarda bu fiyatlar daha yükseklere çıkmaktadır. 4 bin TL’den başlayarak 50 bin TL’ye kadar motor bulabilirsiniz. Dediğimiz gibi bu aracın markasına ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Bu noktada unutmamanız gereken nokta tamir gören bir motoru almak olmamasıdır.

Tamir gören bir motor sandık motor değildir. Sandık motorun fabrikadan kapalı bir kutu ile özel paketleme yöntemi ile size ulaştırılması gerekiyor. Üzerinde üretici firmanın logosu ve gerekli talimatlar aktarılmaktadır.

Diğer türlü olan motorların tamamı ikinci el olarak kabul edilebilir. Sandık motor ustalar tarafından çok nadir olsa da tavsiye edilmektedir. Genelde tavsiye edildiği durumlar araba üzerinde yer alan motorun artık gerekli görevini yerine getiremeyeceğinin anlaşılması ve tamirine çok para harcanmasından dolayıdır. Aksi durumların hiç birinde bu değişim tavsiye edilmez.

33 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir