Volkswagen bakım ücretleri

Volkswagen bakım ücretleri

Volkswagen bakım ücretleri

Volkswagen Almanya’da üretilen ve dünyanın birçok noktasına araç satışı gerçekleştiren dünyanın en güçlü otomobil firmalarından birisidir. Yakın zamanda hepimiz ABD’de yaptıkları hata nedeniyle aldıkları ceza konusunu akıllarına getirebilir. Ancak buna rağmen şuan hali hazırda geçtiğimiz yılın en çok araç satan firması olmaktadır. Bunda motor kalitesi ve kaliteli servis ağının çok büyük bir etkisi vardır. Dikkatli bir ağ ile oluşturulan servis sistemi sayesinde her türlü bakım ihtiyacını kısa sürede ve istediğiniz tüm noktalarda yaptırma şansınız var. Tabi aracınızın binek veya ticari olmasına göre bakım ücretlerinin de değişiklik göstereceğini ekleyelim. Çünkü yapılacak bakımların birbirinden farklı olacağı aşikardır.

Volkswagen grubu servis ağlarına dahil olan tüm noktalara bakım ücretleri konusunda tavsiye fiyat vermektedir. Tabi bu fiyat taban olarak sunulmaktadır. Yapılacak bakım çalışmasına göre fiyat bu noktada düşüş göstermez ancak üzerine eklemelerde bulunabilir. Örneğin değişmeyecek bir parça yapılacak inceleme sonucunda değişmek zorunda olduğuna karar verilirse bu tavsiye edilen servis ücretinin üzerine eklenecektir. Bu çok nadir olsa da yaşanan bir durumdur. Öncelikle binek araçlarda tavsiye edilen servis ücretlerine bakalım.

  • Polo servis ücreti 750 TL
  • Golf servis ücreti 811 TL
  • Jetta servis ücreti 791 TL
  • Passat servis sücreti 811 TL

Bu fiyatlar belirtmiş olduğumuz gibi tavsiye edilen ve firmanın serviste çalışanlara bir aracın periyodik bakıma geldiğinde mutlaka bakmasını zorunlu kıldığı noktalar için çıkarılan fiyatlardır. Bu araçların bakım aralıkları firma tarafından belirlenmiştir. Bunun yanı sıra bakım süreleri de bellidir.

İlk olarak her 10 bin ve 15 bin’de araç bakıma getirilmesi şart koşulmaktadır. Bu araç sağlığı açısından çok önemlidir. Bu süreyi eğer bir yıl içinde doldurmazsanız gene de bakıma gitmeniz gerekiyor. Ancak 1 yıl içinde 15 bin km ve katlarının tamamın da bakıma gitmeniz yeni araçlar için çok önemlidir. Bu bakım süresi 1,5 saat olarak belirlenmiştir.

30 bin km’yi geçtikten sonra ise her 20 bin km’de bakıma gitmeniz tavsiye ediliyor. Bunu 120 bin km’ye kadar sürekli devam ettirmeniz tavsiye edilir. Eğer bu kilometreyi bir yıl içinde yapmazsanız iki yılda bir servise gitmeniz gerektiğini ekleyelim. Araç 120 bin km’ye bulduğunda ise her 90 bin km’de bakım yaptırmanız tavsiye edilir. Aracın yaşı büyüdükçe bakım aralıkları da artmaktadır.

Bu belirttiğimiz detaylar binek araçlar için geçerlidir. Ticari araçlar içinse bakım kilometreleri, ücretleri ve süreleri farklılık gösterir. Fiyat olarak farklı olsalar da kilometre ve bakım süresinin çok benzer olduğunu hatta ticari araçların daha kısa sürede bakımının yapıldığını ekleyelim. Ancak ne olursa olsun firma tarafından belirtilen periyodik bakım limitlerine dikkat etmenizde fayda görüyoruz. Bu çok önemlidir. Aksi halde daha yüksek maliyete sahip sorunlar ile karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

14 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Eskişehir Ekspertiz