Volkswagen yağ değişimi fiyatı

Volkswagen yağ değişimi fiyatı

Volkswagen yağ değişimi fiyatı

Volkswagen ülkemizde üretilmeyen ama en çok tercih edilen araç markaları arasında ilk sırada gelmektedir. İnsanlara bu markayı söylediğinizde akıllarına ilk olarak kalite gelmektedir. Ülkemizde passat, jetta ve golf başlıca markanın satmış olduğu modellerdir.

Çok fazla araç satmaları nedeniyle ülkenin birçok noktasında servis hizmeti de sunulmaktadır. Bu hizmet ağı sayesinde araçların bakımları olması gerektiği şekilde yapılarak sorunsuz sürüş keyfinin devam etmesi sağlanmaktadır.

Burada amaçlanan her zaman en yüksek seviyede ve kaliteli bir şekilde hizmetlerinin devam ettiğini insanlara inandırmaktır. Amerika’da yaşadıkları olay biraz olsun itibarlarının düşmesine neden olsa da dünya üzerinde şuan en çok araç satan marka durumuna geldiklerini ekleyelim.

Yağ Değişimi Ne Zaman Yapılıyor?

Alacağınız araç sıfır ya da ikinci el olmasına bakılmaksızın her 10 bin veya 15 bin km’de yağ değişimi yapılmalıdır. Bu aracın ticari olup olmamasına göre farklılık gösteriyor. Bu sayede araç motorunda sürtünmeden dolayı yaşanabilecek sorunların önüne geçilerek yüksek performansın devam etmesi sağlanıyor.

Periyodik bakım iki yılda bir veya 20 bin km’de bir yapılacağı için yağ değişimini bundan önce yaptırmak gerektiğini unutmayın. İşlem süreci araca göre 30 ile 60 dakika arasında sürebiliyor.

Büyük araçlarda yağ değişim süreleri 20 bin km’de yapılabiliyor. Örneğin Crafter modelini alırsanız bu kilometre de değişimi yapabilirsiniz. Tabi bu araçların yağ değişimi 2 saati bulabiliyor.

Yağ değişim bakımından ülkemizde ki en pahalı servisler arasında VW servisleri sayılmaktadır. Tabi bu onların kalitesi ile de alakalı bir durumdur. Yapılan tüm işlemler aracın kalitesine uygun olarak yapılmaktadır.

Yağ değişiminin yanı sıra genelde yağ filtresinin de değiştirilmesi tavsiye edilir. Çünkü aynı yağ ile o da görevini yerine getirdiği için mutlaka eksilme ve azalma olacaktır. Bu nedenle ikisinin de berabere değiştirilmesi yeterli olacaktır.

Yağ değişiminin serviste yapılmasının bir artısı da özellikle yeni model araçlarda aracın garantisinin bitmemesi anlamına geliyor. Bu konuda Alman markasının çok iyi bir iş tanımı olduğunun altını çizmekte fayda görüyoruz.

VW Yağ Değişim Ücreti

Bu ücret aracın markasına ve modeline göre değişiklik gösterir. Ticari bir araç ile binek bir araç için aynı ücret talep edilmez. Ancak genelde servislere yağ değişimi 500 TL ile 1500 TL arasında fiyat aralığında yapılmaktadır.

Bu fiyatın içerisinde işçilik ücreti de bulunmaktadır. İşinizin temiz bir şekilde yapılmasını istiyorsanız ve işlem yapıldıktan sonra bir sorun olmamasını istiyorsanız servise işlem yaptırmanızı tavsiye ederiz. Servis sadece işçilik ücreti ile de iş yapmıyor.

Yani motor yağını dışarıda alırsanız bu işlem yapılmıyor. Her şeyi onlar yapıyorlar ve size ödemeniz gereken ücreti fatura halinde veriyorlar. Bu sayede işlem ile alakalı bir sorun olduğunda ilk onlara gitmeniz gerektiğinde bu fatura işinize yarayacaktır.

24 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir