Jant düzeltme fiyatları

Jant düzeltme fiyatları

Jant düzeltme fiyatları

Jantlar genelde arabaların yürüyeni ve performansı için çok da önemli parçalar değildir. Ancak hem üreticiler hem de kullanıcılar araçların daha iyi bir görünüme sahip olmasını istedikleri için genelde gösterişli jant kullanımı tercih ederler. Tabi bu jantlar modele, araca ve kaliteye göre farklı fiyatlarda sunulmaktadır.

Jant tercihi yaparken sadece gösterişine kapılmak çok da doğru değildir. Çünkü piyasa insanları kandırmak isteyen çok sayıda insan bulunmaktadır. Orijinal bir markaya ait olan jantı daha düşük bir maliyet ile hazırlayarak insanlara satabiliyorlar. Bu da beklenmedik sorunlara neden olabiliyor. Bu sorunlardan birisi jantlar da yaşanan eğrilmelerdir. Eğrilme genelde jant ile bir yere çarptığınızda ve bir çukura düştüğünüzde yaşanabiliyor.

Jant Eğilmesi ve Çatlaması durumları ne yapılmalıdır?

Bir jant çok zorlanmadığı sürece eğilme, çatlama ve kırılma durumu pek yaşanmaz. Büyük bir kaza da dahi çok zor bir şekilde bu parçalara zarar gelmektedir. Eğer böyle bir durum yaşanmışsa tamiri anında yapılmalıdır. Çünkü bu parçaların bozuk olması lastiğin her an patlamasına ve sizin yolda başınıza büyük bir kaza gelmesine neden olabilir.

Aracın dengesi için çok önemli bir parça olduğu ekleyelim. Bu dengeyi sağlamak için, titremeleri ve sağa-sola kaymaları gidermek ve diğer parçalarda sorunlar oluşmaması için tamiri yapılmalıdır. Bu durumlarda araçta performans düşüşünün yaşanmasına neden olmaktadır. Yaşanabilecek bu gibi durumlarda yapılacak iki tür işlem vardır. Bu işlemlerden en mantıklısı ve doğrusu hangisiyse onu tercih etmenizi tavsiye ederiz.

İlk yöntem tabi ki jantların yenilenmesidir. Hasar alan jantlar atılmalı ve gerekli olan diğer jantlar temin edilerek araca monte edilmelidir. Yukarıda belirttiğimiz gibi jant alırken dikkatli davranmanızda fayda var.

Tabi bu durumda bazı jant fiyatlarının çok yüksek olacağını da belirtelim. Özellikle önemli markaların jantlarının fiyatları çok pahalı olabiliyor. Bu nedenle küçük sorunlar yaşandığında insanlar bu parçaları değiştirmek yerine parçanın düzeltilmesini isteyebiliyor.

Tabi düzeltme işlemi her zaman iyi bir seçim olmaz. Öncelikle bu işin uzmanına gidilmesi ve jant için düzeltme yapılıp yapılmayacağına bakması istenmelidir. Gelişi güzel düzeltme işlemi yaptırmak çok da doğru değildir. Doğru kişiye işlemin yaptırılması maddiyattan daha çok güvenlik açısından çok önemli ve doğru bir işlem olacaktır.

Bir diğer önemli nokta da her jantın düzeltme işlemi yapılamayacağı ve düzeltilen her jantın eskisi gibi olmayacaktır. İşlemler presle ve çekiçle düzeltme ve kaynakla düzeltme olarak birbirinden ayrıldığını ekleyelim.

Bu jantın durumuna göre değişecek bir sistemdir. Kırılma ve çatlama durumlarında kaynak tercih edilirken, eğilme durumunda pres tercih edilmektedir. Jant düzeltme işlemi günümüzde parçanın durumuna göre 20 TL ile 50 TL arasında değişmektedir. Bu jantın durumuna ve yaptığınız kişiye göre değiştir. Tekrar hatırlatmakta fayda görüyoruz işinin ehli bir ustaya bu işi yaptırmanız parçanın güvenliği ve sağlamlığı açısından çok önemlidir.

19 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir