Peugeot motor fiyatları

Peugeot motor fiyatları

Peugeot motor fiyatları

Fransızlar tarafında üretilen ve ilginç tasarımı ile dünyanın en iyi binek araçlarını üreten firmalardan birisi olarak kabul edilmektedir. Ülkemizde çok fazla tercih edilmeyen bir markadır. Belirli modelleri insanlar tarafından kullanılsa da genellikle insanların bu marka hakkında gerekli bilgiye sahip olmaması onu tercih etmemelerine neden oluyor. Genelde tercih edilmeme nedenlerinin başında usta yetersizliği ve parça bulmakta yaşanan zorluklar gelmektedir. Ancak bu bilgilerin günümüzde çok da geçerli olduğunu söylemek çok da mümkün değildir. Belki küçük şehirlerde yaşayanlar için bu durum geçerli olabilir ancak şuan büyük şehirlerde insanların parça bulmaması gibi bir durum bulunmamaktadır.

Tabi bulduğunuz parça ile birlikte araç tamirini yaptıracağınız usta sayısı da gittikçe artmaktadır. Firma bu konuda sürekli olarak kendini yenilemeye çalışıyor. Bu sayede de araç tamir gerektirdiğinde fiyatlar çeşitliliğin artması nedeniyle düşmektedir. İkinci el Peugeot motor fiyatı 1.000 ile 1500 TL’ye satılıyor. Tabi bu motorların sıfır olmadığını belirtelim. Sıfır motorların fiyatları 4.000 ile 5000 TL arasında değişiklik gösteriyor. Tabi bu model ve motor kapasitesinin büyüklüğüne göre değişiyor. Siz değişikliği yaparken motorumu yaptıracaksınız, yeni bir motor mu alacaksınız yoksa tamir görmüş bir motor mu alacaksınız karar vermelisiniz. Kararınızı verdikten sonra doğru tercih ile motor işleminizi yaptırabilirsiniz.

Motor Nereye Yaptırılır?

İster servis olsun isterseniz de sanayi de herhangi bir usta olsun işleminizi yaptırmadan önce ustanın konuda kendisini kanıtlamış olduğuna bakmalısınız. Tüm araçların en önemli kısmı motorlarıdır. Ona gerekli özen gösterilmezse araç ile başınıza büyük sorunlar gelebilir ve araçtan istediğiniz performansı almakta zorlanırsınız. Bu markada motorun bitik olması için en az 400 binin üzerini görmüş olması gerekiyor. 200 binlerde bir araç üfleme yapıyorsa bilin ki aracın kilometre göstergesi ile oynanmıştır. Bu nedenle aracınızı almadan önce bir servise giderek tüm detayları hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz. Bir sorun yaşandığında daha büyük bedeller ödememek için servise gerekli ücreti vermek her zaman daha mantıklıdır.

Motor fiyatını daha iyi anlamanız için Peugeot 207 markasının bir motor ve onun parçalarına çıkacak bedele birlikte bakalım. Motorun tamamı, turbo, volan ve enjektörler ile birlikte toplam bedeli 6000 TL’nin üzerine çıkmaktadır. Tabi bu bedeller dolar ve euro’nın yükselmesine göre değişiklik gösterebilir. Yeniden yapılan bir motor için 4000 TL üzerinde ücret ödemek mi istersiniz yoksa sıfırdan bir motor mu almak istersiniz bu fiyatlara bakarak doğru şekilde karar verebilirsiniz. Unutmayın tamir yapılan motorların bozulma riskleri her zaman vardır. Ancak sıfır bir motora doğru şekilde kullanıldığında uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanım kolaylığı sunulmaktadır. Dediğimiz gibi bir karar vermeden önce en ince ayrıntısına kadar araştırmanızı yapın ve işleme ondan sonra karar verin.

16 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir