Renault 9 motor yenileme fiyatları

Renault 9 motor yenileme fiyatları

Renault 9 motor yenileme fiyatları

Renault ülkemizde en çok satılan markaların başında gelmektedir. Bunun en büyük nedeni ise ülkemiz şartlarına uygun araçların üretilmesidir. Her yerde rahatça tamir edilebilecek fiyat olarak yüksek olmayan ve yeterli derecede sağlam araçlar bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Renault 9 marka arabasıdır. Günümüzde üretilmese de hala piyasa da geçerliliğini sürdüren bir araçtır. 1985 ile 2000 yılları boyunca üretilmiş ve ülkemizde satılmıştır. İlk üretiminin yapıldığı ülke ise 1981 yılında Fransa’dır. Daha sonra dünyanın farklı şehirlerinde üretilmiştir. Ülkemizde Bursa merkez olarak üretilerek farklı noktalara ve ülkemizde satışı yapılmıştır.

Renault 9 olarak birçok insan bilmez. Ancak bu araç Broadway, Spring ve Fairway olarak da bilinmektedir. Model olarak birbirlerine benzer olsalar da motor durumu olarak farklılıklar göstermesi nedeniyle bu ismi alırlar. 3 farklı motor gücü bulunmaktadır. Bunlar 1.4, 1.6 ve 1.7 motor seçenekleri olarak sunulmaktadır. En çok rağbet göreni 1.4 Broadway olan modelidir. Piyasa da en çok rastlayacağınız ve değer göreni budur. Ülkemizin birçok yerine görebileceğiniz bu modeli alabilmek çok kolaydır. Herhangi bir sorun yaşadığınızda gene tamir ettirmekte çok kolaydır. Motor kısmında yaşadığınız bir sorunu herhangi bir şehirde bulunan oto sanayiye giderek rahatça tamir ettirebilirsiniz. Bu konuda ülkemizde ki nadir araç hizmetlerinden birisine sahiptir. Üretiminin duralı neredeyse 20 sene olmasına rağmen bu durumu korumaya devam ettiklerini söyleyelim.

Motor yenileme demek motorda bozulan parçaların yerine yenilerinin konulmasıdır. O nedenle net bir maliyet söylemek motorun içine bakılıp eksik parçalar belirlenmeden sağlamak mümkün değildir. Bu noktada size verebileceğimiz bilgi kapa bir hesap olacaktır. Ancak maliyet karşılaştırılması gerekirse özellikle günümüzde ki yüksek fiyatlı ve değerde ki araçların motorlarına harcayacağınız tutarın çok altında olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu nedenle çok uygun bir fiyata motorunu yenileme şansınız var. Ülkemizde bunu dediğimiz gibi birçok sanayi noktasında yaptırabilirsiniz.

En yüksek maliyet 3000 TL civarında olacaktır. Tabi bu neredeyse tüm parçaların bozuk olması ile birlikte olabilecek bir durumdur. Tabi bu fiyatın içerisinde ustalık ve işçilik parçalarının olduğunu da ekleyelim. İyi bir ustaya giderseniz size net bir fiyat veremez. O da yuvarlak bir hesap ile oluşabilecek maliyetten bahsedecektir. Ardından motoru yerinden sökerek içini açacak ve motorda yaşanan sorunun neden olduğunu tespit eder. Tespit işleminin ardından değişecek parçaları belirleyerek parçaların temini sağlar. Bu parça maliyetinin ortaya çıkmasını sağlar. Bu maliyetin üzerinde bir de işçilik eklenerek gerçek maliyet ortaya çıkarılır. Ama dediğimiz gibi Renault 9 için yüksek bir ödeme yapmazsınız. Çünkü hesaplı bir araba olduğu ve parçaların her yerde rahatlıkla bulunabildiği için maliyeti normal bir seviyede olacaktır.

21 Beğenmekten Vazgeç

Yapılan Yorumlar

  1. Broadway a daha iyi verim almak için clio motoru olur mu? Maliyeti ne olur.?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir