Kaporta düzeltme fiyatları

Kaporta düzeltme fiyatları

Kaporta düzeltme fiyatları

Bir arabanın alınmasının ve satılmasının en önemli noktası dış görünüşüdür. Motoru ne kadar iyi olursa olsun eğer dış görünümde bazı eğrilikler ve hasarlar varsa büyük ihtimal ile satış gerçekleşmez. O nedenle de insanlar o parçayı değiştirmeyi tercih edebilir. Tabi bu aracın yenilenmesi anlamına gelse de ülkemizde bu aslında daha büyük bir sorun teşkil etmektedir.

Çünkü değişen parça nerede olursa olsun karşınızda ki insan genelde kaza nedeniyle bunun oluştuğunu düşünebilir ve söylediklerinize genelde inanmaz. Bu duruma düşmek istemiyorsanız yapmanız gereken eğrilen parçayı değiştirmek yerine onun düzeltilmesini sağlamak olacaktır. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde bu işlemler çok rahat bir şekilde yapılabilmektedir.

Kaporta Düzeltme Nasıl Yapılır?

Kaporta düzeltme işlemi aracın orijinalliğinin bozulmaması için son yıllarda çok sıklıkla tercih edilmektedir. Tabi bu işlemin tercih edilmelerinden bir başkası ise ucuz maliyetidir. İşlemin yapılması iki farklı şekilde yapılmaktadır. İlk içeriden destek ile eğilen kısmın düzeltilmesidir. Bu içeriden erişime imkan tanıyan tüm parçalar için yapılır.

Örneğin kaput kısmı için bu çok basit bir işlemdir. Genelde doğu yağışlarında en çok hasarın oluştuğu kısım ön kaputtur. Buraya içeriden çekiçleme ile düzeltmek mümkündür. Bu düzeltme işlemine masaj yöntemi denilmektedir. Bu işlem için arkadan okşama yöntemi adı verilerek düzeltilir. Çukur bu şekilde rahatlıkla düzeltilebilmektedir. Tabi bu işlem sırasında oluşacak boya atma işlemlerinde ise küçük rötuşlar ile halletmek mümkündür. Bu da işlemin maliyetinin düşmesine yardımcı olacaktır.

Ancak kapı saçları veya çamurluk kısımlarında düzeltme işlemi dışarıdan vakum yardımı ile çekerek yapmaktadır. Bu işlem çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde düzeltme yapılırken diğer kısmında bozulmasına neden olabilirsiniz. O nedenle bu işlemi uzman kişilerin yapması daha doğru olacaktır. Daha büyük hasarların ortaya çıkmaması için bu yöntemin tercih edilmesi gerekiyor. Peki bu işlemler sonucunda oluşacak fiyatlar ne kadardır. Bu sorunuza da kısaca cevap vermeye çalışalım.

Kaporta Düzeltme Fiyatları

Herhangi bir boya olmadan yapılacak düzeltme işlemleri için farklı fiyat tarifeleri bulunmaktadır. Bu tarifeler düzeltme işleminin derinliği ve boyutuna göre farklılık gösterebiliriz. 50 TL ile 750 TL arasında yani 1 cm ile 100 cm arasında işlemlere fiyat verilebilir. Tabi bu fiyatların düzeltme işlemi esnasında montaj işlemine göre de değişeceğini ekleyelim.

Dolu hasarı nedeniyle tüm araçta yapılacak düzeltme işlemlerinin fiyatı ise 2000 TL ile 3500 TL arasında değişecektir. Bu işlemlerin tamamı boyasız yani boya yapılmayan işlemler için istenilecek fiyattır. Lokal boya veya tam parça boya işlemleri içinse ücretler 250 TL ile 600 TL arasında değişecektir. Bu ücretler size uygun geliyorsa parça değiştirme veya boyama işlemi yaptırmadan aracınızda bulunan eğri veya göçük kısmı rahatlıkla düzelttirebilirsiniz. Günümüzde oto sanayilerde bu  işlemi yapan çok sayıda nokta bulunmaktadır.

27 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir