Seiwa buji kablosu yorumları

Seiwa buji kablosu yorumları

Seiwa buji kablosu yorumları

Devir ekonomi devri. Bu sebeple araç sahipleri tamir, bakım işlerini ucuza halletmenin yoluna bakıyorlar. Bu makalede Seiwa buji kablosu yorumları yer almaktadır.

Buji kablosunu değiştirirken orjinaliyle veya orjinaline yakın muadiliyle değiştirmek gerekir. Fakat buji kablosu değişiminde orijinal buji kabloları genellikle sadece yetkili servisler tarafından tercih ediliyor ve onlarda bu işlemi pahalı yapıyorlar.

İlgili yazı:Buji değişim fiyatları

Özel tamir servisleri ise daha uygun fiyatlı malzeme kullanıyorlar ve işçilik de nispeten daha uygun olmaktadır. Garip bir şekilde işçilik ücreti kullanılan malzemeye göre veya gidilen servise göre artmaktadır.

Yani aynı işçilik için farklı paralar talep edilmektedir. Dolayısıyla total maliyeti düşürmek için malzemeyi uygun fiyatlısından kullanılan yerler rağbet görmektedir.

Seiwa buji kablosu yorumları

Seiwa buji kablosu Japon malıdır. Daha doğrusu şirket Japon merkezlidir. Fakat üretim Çin , Tayvan, Tayland ve Vietnam gibi ülkelerde yapılmaktadır.

Seiwa şirketi kablo, aydınlatma elemanları, elektronik tesisat ile alakalı sarf malzemeleri üretmektedir. Hem köklü hem de gelişmeye devam eden bir firmadır. Kesinlikle merdiven altı üretim yapan Uzakdoğu firmaları ile karıştırılmamalıdır.

Seiwa “kaliteli” yan sanayi ürünler üreten bir firmadır. Hem kaliteli, hem de yan sanayi nasıl oluyor diye merak edenleriniz olabilir.

Kast ettiğim orjinaline epey yakın, iş görür ürünlerdir. Üretimi ucuza yaptırdığı için ciddi fiyat avantajı sağlamakta ve piyasada iş yapmaktadır. Firmanın ürettiği buji kabloları, piyasadaki diğer yan sanayi buji kablolarının bir çoğundan daha iyidir.

Seiwa buji kabloları fiyat/performans açısından değerlendirildiğinde iyidir fakat orijinal ürünlerle ömür farkı vardır. (Başta orjinaliyle aynı performansı alırsınız ama ömrü daha kısadır)

Seiwa Toyota, Honda, Nissan gibi Japon arabalarına buji kablosu üretmekte, Opel, Ford veya Citroen gibi hakim olmadığı pazarlara girmemektedir. Yani bildiği, tecrübeli olduğu işi yapmakta ve kaliteli iş çıkarmaktadır.

Bununla birlikte Denso ve NGK gibi diğer Japon markalarına göre kalite açısından biraz geridedir. Araç sahipleri ucuzluk ile performans açısından değerlendirme yaparak tercih yapabilirler.

Ben olsam 3 kat fark olsa bile Toyota aracımda Denso yerine Seiwa kullanmam. Çünkü Toyota’nın buji ve buji kablolarını Denso üretiyor. Seiwa da başta aynı işlevi görecek ama 4-5 sene yerine daha kısa sürede ömrü dolacak ayrıca daha düşük kalite bir malzeme olduğundan beklenmeyen bir zamanda arızaya sebebiyet verebilecektir.

Ama para konusu sizin için çok önemli ise ve Denso veya NGK kullanmamaya kararlı iseniz Japon araçlarda Seiwa diğer yan sanayi buji kablolarına göre daha iyidir.

İlgili yazı: İridyum buji bobine zarar verir mi?

İlgili yazı: En iyi buji markaları

İlgili yazı: Buji değişim fiyatları

 

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir