Dünyanın en iyi SUV araçları

Dünyanın en iyi SUV araçları

Dünyanın en iyi SUV araçları

Bu makalede dünyanın en iyi SUV araçları hangileri merak edenler için bir liste vereceğim:

Dünyanın en iyi SUV araçları

BMW X1

BMW X1
BMW X1

BMW serisindeki en uygun fiyatlı SUV olmasına rağmen dünyanın en iyi SUV araçları listesine girmeyi başaran bu araç , dışarıdan bakıldığında kutu gibi görünen ama içi şaşırtıcı derecede geniş bir araçtır. 5 kişilik bir araçtır. Bu araçta 5 kişi birbirini hiç zorlamadan gayet rahat bir şekilde oturabilir.

Araç  turboşarjlı  4 silindirli motor ve 8 vitesli bir otomatik şanzımana sahiptir.  228 beygir güce sahiptir. xDrive  dört tekerlekten çekiş ( AWD ) sistemi mevcuttur.

BMW X3

BMW X3
BMW X3

Dünyanın en iyi SUV araçları listesindeki en yüksek kaliteli Kompakt Premium SUV’u  BMW X3’tür .

BMW,  stili güncelleyerek, teknolojiyi yükselterek ve  mevcut turboşarjlı sıralı 6 silindirli motora 48 volt  yarı hibrit sistem ekleyerek 2022 X3’e bir yenileme yapmıştır. X3, arkadan çekişli (RWD) bir platform üzerinde yer almakta ve sDrive30i (RWD), xDrive30i (AWD), M40i (AWD) ve X3 M (AWD) model adlarıyla birlikte gelmektedir.

Beş kişiye kadar yolcu taşıyabilir.

Buick Encore GX

Buick Encore GX
Buick Encore GX

Dünyanın en iyi SUV araçları listesindeki en kaliteli küçük SUV  Buick Encore GX’tir .

Buick serisinde iki Encore modeli bulunuyor: Encore ve biraz daha büyük olan Encore GX. Encore GX daha yeni bir tasarımdır ve kalite açısından en iyi küçük SUV olduğundan muhtemelen istediğiniz versiyondur. Araçta iki turboşarjlı 3 silindirli motor ve önden çekişli (FWD) veya AWD arasında seçim yapma olanağıyla donatılmış Preferred, Select ve Essence donanımları bulunmaktadır.

Cadillac Escalade

Cadillac Escalade
Cadillac Escalade

Dünyanın en iyi SUV araçları listemize lüx kategorisinde Cadillac Escalade başta yer almaktadır.  Escalade, standart ve uzatılmış gövde stilleriyle ve beş donanım seviyesi satılmaktadır. Benzinli V8 veya turboşarjlı dizel sıralı 6 silindirli motor seçenekleri bulunmaktadır.

4 tekerlekten çekiş (4WD) sistemi isteğe bağlıdır ve maksimum çekme kapasitesi 8.200 pounddur. Escalade’ler sekiz kişiye kadar oturma kapasitesine sahiptir.

Cadillac XT6

Cadillac XT6
Cadillac XT6

Cadillac Escalade geleneksel gövde üzeri SUV olmasına karşın Cadillac XT6,  GMC Acadia platformunu  temel alan  bir crossover’dır  . Üç sıra koltuk, Cadillac kalitesinde iç mekan malzemeleri ve Luxury, Premium Luxury ve Sport donanım seviyeleri arasında seçim yapma imkanı sunuyor  .

Turboşarjlı 4 silindirli bir motor, Lüks donanımın ön tekerleklerine güç sağlar. XT6 Premium Luxury bir V6 motora sahiptir ve Spor donanım standart AWD ekler (diğer donanımlarda isteğe bağlıdır). XT6 yedi kişi kapasitelidir.

Chevrolet Ekinoks

Chevrolet Ekinoks
Chevrolet Ekinoks

Dünyanın en yüksek kaliteli Kompakt SUV’larından biri de  Chevrolet Equinox’tur .

Chevrolet Equinox, her biri turboşarjlı 4 silindirli motor ve FWD ile donatılmış dört donanım seviyesi seçenekleriyle satılmaktadır. AWD sistemi isteğe bağlıdır. Equinox beş kişi kaşasitelidir.

Chevrolet Tahoe

Chevrolet Tahoe
Chevrolet Tahoe

Dünyanın en iyi SUV araçları listemizin en yüksek kaliteli “büyük SUV”‘u  Chevrolet Tahoe’dur .

Sekiz kişiye kadar oturma alanı ve aşırı geniş bagaj hacmi bulunan  Chevy Tahoe’nin altı donanım seviyesi bulunmaktadır.  Bu aracın iki adet gaz yakıtlı V8 motor ile turboşarjlı dizel 6 silindirli motor arasında seçim yapabilmektedir. 4WD isteğe bağlıdır.

Lincoln Nautilus

Lincoln Nautilus
Lincoln Nautilus

Dünyanın en iyi SUV araçları listemizin en yüksek kaliteli Orta Boy Premium SUV’u  Lincoln Nautilus’tur .

Bu orta boy lüks SUV, turboşarjlı 4 silindirli ve çift turboşarjlı V6 motor arasında seçim yapabileceğiniz bir crossover’dır. Turbo-4, FWD veya AWD ile eşleşirken, çift turbolu V6 yalnızca AWD ile birlikte gelir. Her biri beş yolcu kapasiteli Standart, Rezerv ve Black Label donanım seviyeleri mevcuttur.

Nissan Murano

Nissan Murano
Nissan Murano

Dünyanın en iyi SUV araçları listemize Nissan’ın Murano modelini de eklemek istiyoruz. Orta boy bir SUV’dur. Nissan Murano yaklaşık 9-10 senedir piyasada ve tasarımı pek değişmemiştir. Her biri V6 motora, sürekli değişken şanzımana ve FWD veya AWD’ye sahip beş versiyon mevcuttur  . 5 kişi kapasitelidir.

Toyota 4Runner

Toyota 4Runner
Toyota 4Runner

Yüksek kalite sunan en iyi arazi SUV’unu arıyorsanız, 4Runner tam size göre bir araç.  Dünyanın en iyi SUV araçları listemize 4Runner’ı eklemeseydik bir eksiklik olurdu. Beş kişilik oturma yeri standarttır ve kapasiteyi yediye çıkarmak için isteğe bağlı üçüncü sıra koltuk ekleyebilirsiniz. 4Runner, her biri V6 motora ve RWD veya 4WD’ye sahip sekiz donanım seviyesi ile satılmaktadır. Ancak aracın yakıt tüketimi biraz fazladır, bunu hatırlatayım.

BMW X6

BMW X6
BMW X6

Dünyanın en iyi SUV araçları listemizin en çekici Upper Midsize Premium SUV’u  BMW X6’dır .

BMW X5’i temel alan  BMW X6’nın fiyatı daha fazladır ama yolcu kapasitesi ve bagaj hacmi daha düşüktür. Bunun nedeni, “SUV coupe” olarak bilinen model olmasıdır; bu, daha sportif bir görünüm için hızlı bir tavan çizgisine sahip olduğu anlamına gelir. X6 beş kişi kapasitelidir. Turboşarjlı sıralı 6 silindirli motor (xDrive40i) ve çift turbolu V8 (M50i) arasında seçim yapabilirsiniz veya V8’in daha güçlü bir versiyonu için performansa göre ayarlanmış X6 M’yi seçebilirsiniz.

Ford Bronco Sport

Ford Bronco Sport
Ford Bronco Sport

Dünyanın en iyi SUV araçları listemizin en çekici Küçük SUV’u  Ford Bronco Sport’tur .

Bronco isim plakasına sahip olmasına rağmen Bronco Sport,   tüm manşetleri kaplayan daha büyük Bronco SUV’dan tamamen farklı, küçük bir crossover. Yine de kendi segmentindeki en iyi off-road SUV’lardan biri, dolayısıyla off-road tutkunu iseniz Badlands donanım seviyesini tercih etmelisiniz.

Aracın Base, Big Bend ve Outer Banks versiyonlarını da ilgi görmektedir. Araçta turboşarjlı motorlar ve AWD standarttır.

Genesis GV70

Genesis GV70
Genesis GV70

Dünyanın en iyi SUV araçları listemizin en çekici Compact Premium SUV’u  Genesis GV70’dir .

Alçaltılmış, performans için tasarlanmış ve zarif bir lüks sunmak üzere tasarlanan Genesis GV70,  Genesis G70  spor  sedan ile aynı platformu paylaşıyor . Alıcılar, RWD veya AWD’li turboşarjlı 4 silindirli ve AWD’li çift turboşarjlı V6 arasında seçim yapıyor.

Hyundai Palisade

Hyundai Palisade
Hyundai Palisade

Dünyanın en iyi SUV araçları listemizin en çekici Üst Orta Boyut SUV’u  Hyundai Palisade’dir .

En iyi 3 sıralı SUV’yi veya aileler için en iyi SUV’yi arıyorsanız Palisade alışveriş listenizde olmalı. Üç sıra koltukta sekiz kişiye kadar taşıyabilmektedir. Dört donanım seviyesi mevcuttur .

Infiniti QX60

Infiniti QX60
Infiniti QX60

Dünyanın en iyi SUV araçları listemizin en çekici Orta Boyut Premium SUV’u  Infiniti QX60’tır .

Infiniti QX60 Nissan Pathfinder’ı temel alarak üretilmiş bir araçtır. Ancak ek bir stil ve lüks katmanına sahiptir.. V6 motor, ön tekerleklere güç sağlamak için yeni geleneksel  otomatik şanzımanla eşleşiyor  ve AWD sistemi isteğe bağlıdır. Yedi yolcuya kadar oturma imkanı sunan dört donanım seviyesi mevcuttur.

Jeep Grand Wagoneer

Jeep Grand Wagoneer
Jeep Grand Wagoneer

Dünyanın en iyi SUV araçları listemizin en çekici Large Premium SUV’u  Jeep Grand Wagoneer’dır .

Grand Wagoneer etiketinin Jeep serisine geri dönmesiyle   marka, diğer büyük premium SUV modelleriyle rekabete girmiştir. Grand Wagoneer sahiplerinin söylediklerine göre yeni, konforlu 3 sıralı Jeep son derece tatmin edici. Her biri standart 4WD ile donatılmış dört donanım seviyesi mevcuttur. V8 motor standarttır ve Jeep yakın zamanda opsiyonel olarak yeni çift turboşarjlı sıralı 6 silindirli motoru ekledi.

jeep Wagoneer

jeep Wagoneer
jeep Wagoneer

Dünyanın en iyi SUV araçları listemizin en çekici Büyük SUV’u  Jeep Wagoneer’dır .

Jeep Wagoneer, her biri dış kaplamayı karartan bir Karbür paketiyle birlikte sunulan üç donanım seviyesi ile satılmaktadır. 4WD’yi tercih etmediğiniz sürece yalnızca arka tekerlekleri çalıştıran yarı hibrit bir V8 motorla birlikte gelir.

Kia EV6

Kia EV6
Kia EV6

Dünyanın en iyi SUV araçları listemizin en iyi kompakt SUV’lardan biri ve aynı zamanda bu listedeki en iyi elektrikli SUV araç budur. Kia EV6 elektriklidir, üç donanım seviyesi ile satılmaktadır. Tek motorlu RWD ve çift motorlu AWD seçenekleri mevcuttur.  800 volt  DC hızlı şarj cihazlarını kullanan ultra hızlı şarj özelliği  , EV6’nın kullanımını kolaylaştırmaktadır. Tek şarjla yaklaşık 310 mil yol kat edebilmektedir. 5 kişi kapasitelidir.

Mercedes-Benz GLA

Mercedes-Benz GLA
Mercedes-Benz GLA

Dünyanın en iyi SUV araçları listemizde bir Mercedes araç olmasaydı eksiklik olurdu. Mercedes-Benz serisinde giriş seviyesi bir model olarak hizmet veren   GLA-Serisi, piyasadaki en iyi küçük SUV’larından biridir. Her biri turboşarjlı olan GLA 250, AMG GLA 35 ve AMG GLA 45 olmak üzere üç model mevcuttur. 4 silindirli motor. AMG çeşitleri daha fazla güç üretiyor, standart AWD içeriyor ve Mercedes bunları daha iyi yol tutuşu için ayarlıyor. Bu arada GLA 250, isteğe bağlı AWD ile standart FWD özelliğine sahiptir ve alıcılar arasında en popüler seçimdir.

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir